Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


Професії


Адреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
група у Facebook
Календар України. Українське ділове мовлення Випускників шкіл запрошуємо на навчання до ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу".

Історія розвитку

  Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу»  належить до навчальних закладів професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.
  1976 рік. поряд з Запорізьким взуттєвим виробничим об’єднанням  розпочалося будівництво середнього профтехучилища № 34. За два роки було відбудовано сучасний комплекс: навчально-теоретичний  корпус, виробничі майстерні, дев’ятиповерховий гуртожиток.


 

  1978 рік. Навчальний заклад прийняв перших учнів. 600 молодих людей на повному державному розрахунку прийшли здобути середню освіту та такі професії: розкрійник деталей верху, заготівельник верху взуття, заготівельник взуття, затяжчик верху взуття та механік з ремонту взуттєвого обладнання.
  З перших днів заснування училища належна увага приділялась кадрам та зміцненню і розширенню матеріальної бази.
 
В великих гарних майстернях проходили практику молоді спеціалісти.
 
  1981 рік. у навчальному закладі розпочинається підготовка спеціалістів з професій  «Квітникар – декоратор»,  «Монтажник радіоапаратури» .
  Цікавим було громадсько-культурне життя училища. Училище приймало активну участь у міських та обласних культурно-масових заходах, конкурсах ,на яких традиційно займало призові місця.
 
 
 
  1996 рік.  У зв’язку з ліквідацією,  ПТУ-44  було приєднано до ПТУ-34. З цього часу в навчальному закладі стали готувати учнів з професій: швачка, кравець, закрійник.
  1998 рік. Розширюється перелік професій за якими учні можуть здобути освіту : «Перукар (перукар-модельєр)», « Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття», «Складальник верху взуття».
  2001 рік. Кількість професій ,за якими відбувається навчання кваліфікованих робітників збільшується: отримано ліцензії на підготовку спеціалістів з професій «Офіціант. Бармен. Буфетник», «Манікюрниця», «Педикюрниця».
  2004 рік. Наказом  МОН  України від  22.06.2004р. № 510 , наказом комітету з профтехосвіти  УОіН ЗОДА  від 01.07.2004р. № 26-к ПТУ -34  реорганізовано в Запорізький професійний ліцей сервісу.
  2005 рік. На базі ліцею відкрито філіал Хмельницького національного університету. Студенти, яки закінчили ЗПЛС; а також ті, яки вже мають середню освіту та навчаються в ліцеї можуть одразу навчатися в двох навчальних закладах – здобуваючи паралельно вищу освіту.
  2010 рік. Наказом  МОН  України від  20.05.2010р. № 465 установлено повне найменування закладу: Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу».    
  Запорізький професійний ліцей сервісу - єдиний навчальний заклад в Запорізькій області, який має досвід з підготовки взуттьовиків; квітникарів, декораторів вітрин.
  Ліцей має  достатню матеріально-технічну базу, яка забезпечує якісне теоретичне і практичне навчання згідно обраних професій. В навчальному закладі є комп’ютерний клас, оснащений сучасною технікою з можливістю необмеженого  виходу в Інтернет; майстерні, оснащені всім необхідним обладнанням; спортивний та актовий зали; бібліотеку зі значним книжковим фондом, який постійно поповнюється.
  Керівник колективу, де працюють талановиті педагоги, вихователі, які впроваджують в роботу інноваційні методи навчання, беручи до уваги особистісно-орієнтовний підхід, - відмінник освіти України  - СПЕКТОРОВ БОРИС ІЛЛІЧ. 
 
Ветерани ліцею:

 Жур Галина Федорівна у системі ПТО працює 40 років. 1970 – 1981   -  майстер виробничого навчання ФЗУ при Запорізькій взуттєвій фабриці (нині ЗПЛС). З 1981 -2013  -  викладач, заступник директора СПТУ № 34 (нині ЗПЛС) м. Запоріжжя. Ініціатор створення кабінетів «Обладнання» й «Основи художнього проектування та конструювання взуття»; брала участь у реконструюванні кабінетів «Матеріалознавство», «Інформатика та обчислювальна техніка». Розробила методичні рекомендації «Застосування технічних засобів навчання в процесі викладання предметів профтехциклу», «Міжпредметні зв’язки  при проведенні уроків із спеціальних  дисциплін», розробила методичний посібник на тему «Навчально-методичний підхід до вивчення предмету «Професійна етика і культура спілкування», який впроваджується у навчальний процес області. У своєї роботі використовує різноманітні форми і методи навчання.
  Поляк Таїсія Василівна -  методист ЗПЛС, працює в ліцеї з 1978 року. Приймала участь у Всеукраїнському огляду-конкурсі «Робітнича професія – 2009» у номінації «Викладач». За презентацію  професії «Квітникар. Декоратор вітрин»  отримала Диплом I ступеня.


За більш як тридцятирічну історію в колективі склалися добрі традиції професійної взаємодопомоги, згуртованості, вміння мобілізуватися кожному особисто і всім разом на вирішення конкретних завдань