Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


Професії


Адреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
Випускників шкіл запрошуємо на навчання до ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу".

Кравець

«Все професії потрібні, всі професії важливі», і з цим важко не погодитися, однак є професії особливі, які мають не тільки функціональне, а й естетичне значення. Одна з цих професій - кравець. Розвиток індустрії легкої промисловості    дещо зменшив значущість  цієї професії, оскільки одяг, зшитий для широкого споживання, користується великим попитом. Лише тільки справжні цінителі швейного мистецтва в умовах сьогодення вдаються до послуг кравців.

Кравець - творча професія в сфері надання послуг населенню, яка набирає все більшу популярність на ринку праці.  Кравець - це фахівець, який займається виготовленням одягу:  пошиттям швейних виробів різного призначення і для різних категорій населення за індивідуальним замовленням або переробкою вже готових текстильних виробів. У  кравців можна виділити ряд спеціалізацій:  фахівець з пошиття верхнього одягу,  легкого одягу, виробів зі шкіри, хутра та ін.  В умовах сучасних ательє кравець працює не самостійно, а в колективі закрійників, швачок-мотористок, дизайнерів одягу і багатьох інших фахівців.

Всі роботи кравця поділяються на ручні та машинні, волого-теплову обробку виробів. Завданням кравця є розкрій та з'єднання леталей одягу.  Робочими інструментами кравця з давніх-давен є голка, нитка, ножиці, а з XIX століття – різноманітні швейні машини. Кравець повинен знати грамотний та раціональний підхід до розміщення лекал деталей одягу  на тканині, враховувати необхідність поєднання завдань з  економії тканини і розміщенню деталей вироби відповідно до технічних умов.

Особливість кравця полягає в умінні  дотримуватися індивідуального підходу до кожного клієнта, що полягає не тільки в правильному пошитті виробу, яке чудово «сидить» на замовнику, а й в умінні врахувати всі анатомічні особливості клієнта і підібрати йому таку модель, такий фасон, який буде вигідно підкреслювати фігуру і приховувати її недоліки.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Оскільки всі ми носимо і регулярно купуємо одяг, то нескладно здогадатися, яку роль в житті суспільства відіграє кравець. Людина з такою професією займається не тільки пошиттям виробів, а й розробкою, моделюванням і виготовленням лекал деталей одягу. При пошитті одягу майстер повинен враховувати не тільки естетичний вигляд, але і практичність виробу. 

Масовість і унікальність професії:  Кравці є скрізь, де шиють одяг. Численні ательє, майстерні і фабрики містять одного або кілька професіоналів. Крім того, досвідчені фахівці часто працюють самі на себе, наймаючи помічників і навчаючи їх. Якщо хочете, щоб костюмчик ідеально сидів на вас, то можна просто звернутися в ательє і зробити індивідуальне замовлення. Ті, що займаються даним ремеслом повинні мати бути людьми творчими, володіти навичками в роботі зі спеціальним обладнанням і бути посидючими. Кваліфікований кравець має унікальну здатність, глянувши на виріб, без особливих труднощів зобразити на папері, з яких деталей він зшит.

Ризики професії: Люди, які виконують цю роботу, ризикують не догодити покупцеві, якщо партія одягу шиється не на замовлення. Крім того, може відбутися псування матеріалу через неправильне моделювання або невірно виготовленого лекала. Але хороший кравець непогано заробляє, оскільки люди будуть купувати або шити  одяг незалежно від економічної ситуації в країні. Робота у кравця не пов'язана з «шкідливостями»  або загрозою життю, але досить складна психологічно, оскільки доводиться постійно підлаштовуватися під мінливі бажання замовників, від чого сильно втомлюєшся.
             Де отримати професію: Кравець - це людина з середньою спеціальною освітою. Головне в навчанні цьому ремеслу - це практика, яка становить значну частину навчального процесу.
Професію  кравця  можна отримати  в  Державному навчальному закладі   «Запорізький професійний ліцей сервісу»