Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


Професії


Адреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
група у Facebook
Календар України. Українське ділове мовлення Випускників шкіл запрошуємо на навчання до ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу".

Що таке флористика та хто такі флористи?

 Квіти – найпрекрасніші творіння природи. Зібрані в чудові букети, доповнені листям, польовими травами і плодами, вони прикрашають собою інтер’єр і надають особливий характер святкових заходів.
Складання квіткових композицій вимагає копіткої праці і натхнення, яким володіють люди, що працюють флористами.
Що таке флористика?
Флористика відноситься до різновидів візуального мистецтва і покликана приносити естетичне задоволення. Під цим терміном розуміють створення всіляких дизайнерських робіт з природних матеріалів.
По суті, флористика – це художнє і високо філігранне мистецтво, де замість картин виходять прекрасні букети. Як матеріали для складання композицій використовуються живі чи висушені квіти, а також ягоди, горіхи, плоди, тополиний пух, злаки та інші рослинні компоненти.
Хто такі флористи?
Щоб складати дійсно красиві і органічні композиції з квітів, необхідно досконало володіти технікою флористики. Людина, яка присвятила своє життя створенню флористичних робіт і добре знайомий не тільки з їх стилями, але і сортами рослин, називається флористом.
Люди цієї професії здатні з легкістю визначити різновид квітки, зрозуміти, як давно він був зрізаний і скільки ще протримається в букеті, а також скласти прекрасні композиції з різних дарів природи.
Щоб працювати флористом, необхідно мати навички в сфері ландшафтного та фітодизайну, розбиратися в видах пакувальних матеріалів і додаткових аксесуарів. Справжні майстри своєї справи добре знають правила догляду за різними рослинами і вміють гармонійно підбирати композиції відповідно до дизайну приміщення.
Флористика – це, скоріше, ремесло, а не професія, оскільки винагородою за роботу флористів виступають не тільки гроші, але і задоволення від результатів своєї праці.

Чим займаються флористи?
Флористи займаються тим, що становлять букети, прикрашають приміщення і вітрини магазинів квітами та іншими рослинами. Залежно від видів флористичних робіт ці люди створюють панно, ширми, натільні прикраси, гірлянди, сухі букети, квіткові кошики.