Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


Професії


Адреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
Випускників шкіл запрошуємо на навчання до ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу".

Перукар (перукар-модельєр)

 Сьогодні багато хто замислюється про отримання професії перукаря. Адже майстри по стрижці, укладанні та фарбування волосся завжди затребувані. Однак у цієї професії, як і у будь-який інший, є свої нюанси. Перш ніж зробити свій вибір на користь навчання перукарського мистецтва, необхідно ознайомитися з особливостями, перевагами та недоліками цієї роботи.  
Основні напрямки спеціальності
Що являє собою професія "перукар"? Опис її досить широкий. Сучасний перукар - це не просто людина, що вміє стригти і фарбувати волосся. Він повинен бути чарівником, що створює своїм клієнтам унікальні образи. У перукарської справі є кілька основних напрямків:
- чоловічий майстер;
- жіночий майстер;
- колорист;
- фахівець з плетіння косичок;
- перукар- універсал;
- перукар-стиліст.
Характеристика напрямків
У чому відмінності роботи кожного зі згаданих майстрів, зрозуміло з назви.
Чоловічий майстер займається створенням зачісок для представників сильної статі, а в розпорядження жіночого потрапляють дамські локони.

Професія "перукар для дітей" має на увазі роботу з маленькими клієнтами, підстригти яких буває деколи дуже непросто.
Колористів навчають мистецтву фарбування, мелірування і колорування волосся.
Спеціаліст з плетіння з легкістю створить на голові у клієнтки вечірні, молодіжні та авангардні зачіски за допомогою різного виду кісок. Але вище всього цінується перукар-універсал, адже він один може замінити всіх перерахованих вище фахівців. Такий майстер володіє технологією стрижки чоловіків, жінок і дітей, вміє завивати, укладати і фарбувати, знає, як правильно підбирати засоби по догляду за шевелюрою, розбирається в тонкощах впливу на волосся різних масок, шампунів і кондиціонерів. Саме таких майстрів широкого профілю із задоволенням беруть на роботу в перукарні та салони краси. Професія "перукар-стиліст" затребувана не тільки в дорогих салонах краси, а ї на телебаченні, в шоу-бізнесі.
Що ще потрібно хорошого перукаря?
Майстерність - це ще не все, що потрібно від людини, якій подобається професія "перукар". Опис цієї діяльності включає в себе також і необхідність володіти навичками спілкування, для чого потрібно бути непоганим психологом і вміти підтримувати бесіди на різні теми. Але й тут не варто зупинятися. Перукар повинен ніколи не забувати, що головна його обов'язок - робити людей гарними. Його робота вимагає індивідуального підходу до кожного клієнта. Для того щоб стати справжнім професіоналом, перукаря потрібно любити свою працю і ставитися до нього як до творчого процесу. 
Гідності професії
Перш ніж отримати професію перукаря, людині потрібно уважно ознайомитися з усіма її плюсами і мінусами. Саме головне достоїнство спеціальності - затребуваність на ринку праці, так як бути красивими хочуть і жінки, і чоловіки. Робота перукарем передбачає спілкування з великою кількістю людей, серед яких трапляються і впливові особи. Пропрацювавши кілька років в салоні, фахівець обросте солідним колом корисних знайомств, які знадобляться йому в подальшому.
Мінуси роботи перукарем
Ознайомившись з основними достоїнствами професії, необхідно перейти до розгляду її недоліків. Для того щоб отримувати стабільний і пристойний дохід, працюючи на себе, майстру потрібно мати велику кількість постійних клієнтів.У перукарів є свої професійні захворювання. Через те що майстер під час робочого дня проводить довгий час на ногах, у нього розвиваються хвороби хребта, варикозне розширення вен, артроз, артрит. Використання аерозолів, вдихання запахів лаків для нігтів і фарб для волосся призводить до розвитку у працівників салонів краси алергії і бронхіальної астми. Мрія стати перукарем може обернутися розчаруванням, коли молодий спеціаліст почне працювати з клієнтами, адже серед них трапляється чимало конфліктних і вічно чимось незадоволених осіб. Дане ремесло вимагає величезної витримки і стресостійкості, вразливому людині займатися ним буде психологічно важко. Серед фахівців зі стрижки та укладання волосся сьогодні спостерігається велика конкуренція. Для того щоб знайти роботу в престижному салоні, перукаря потрібно бути професіоналом своєї справи, а для цього йому необхідно постійно вдосконалювати свою майстерність. Майстрам доводиться купувати всі професійні інструменти для роботи за свій рахунок, а коштують вони недешево. Крім ножиць знадобляться ще різноманітні гребінці, щіточки, затискачі, фен, плойки, бігуді, бритви, обприскувачі, машинка для стрижки волосся.
Навчання спеціальності
 Професію перукаря можно  отримати

у Державному навчальному закладі

«Запорізький професійний ліцей сервісу».
Умінь і навичок, отриманих там, цілком вистачить, щоб влаштуватися на роботу в звичайну перукарню. Але якщо людина прагне стати справжнім професіоналом у своїй справі, то доведеться постійно відвідувати курси підвищення кваліфікації, брати участь у різних конкурсах, брати уроки майстерності у визнаних геніїв своєї справи. Прдовжити навчання у  ВНЗ, які  пропонують бажаючим освоїти всі нюанси роботи з волоссям, ставши кваліфікованим фахівцем з вищою освітою. Працьовитість, акуратність, креативність, витривалість, товариськість, тактовність, доброзичливість, вміння знайти індивідуальний підхід до кожного клієнта - це далеко не все особисті якості, які вимагає професія перукаря. Плюси і мінуси у цієї спеціальності є, як і у будь-який інший. Ознайомившись з ними, можна визначити для себе, чи варто вибирати перукарське мистецтво справою всього свого життя або має сенс пошукати своє покликання в іншому занятті.
Навчальний семінар «ЕКСКЛЮЗИВ БЛОНД»
 для майстрів виробничого навчання ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу"
проводить технолог компанії ESTEL Олена Пікуль.