Державний навчальний заклад "Запорізький професійний ліцей сервісу"

Меню


Різне


Професії


Адреса ліцею:
69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129
Телефони:
(061)769-20-51;
(061)769-20-52;
(061)769-20-53
Випускників шкіл запрошуємо на навчання до ДНЗ "Запорізький професійний ліцей сервісу".

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття.Складальник верху взуття. Складальник взуття.


У повсякденному житті людей взуття значить не менше в порівнянні з одягом. При зустрічі люди оцінюють один одного спочатку за зовнішнім виглядом, а вже потім звертають увагу на інтелект. За взуттям можна визначити охайний чоловік чи ні, який його соціальний статус і навіть який вік. І як би красиво і елегантно не виглядав чоловік в костюмі, без відповідної взуття його вид блякне в оцінюючих поглядах людей. Красиве і зручне взуття, підібране зі смаком завжди надає людині впевненість у собі.

Взуття придумали стародавні греки. Але спочатку не було поділу на ліву і праву ногу. Таке взуття  стали шити лише в дев'ятнадцятому столітті. Воно виготовлялося з рослинних матеріалів: дерева, кори або соломи. Сьогодні взуття виготовляють з будь-якого матеріалу.

Ще порівняно недавно, якихось 200 років тому, взуття виготовлялася виключно вручну, індивідуально або крихітними партіями. Цим займалися шевці. Сьогодні взуття в основному виробляється масово. Майстри, зайняті в масовому виробництві, називаються взуттьовиками.

Дизайнер взуття розробляє ескізи, конструктор продумує конструкцію взуття, з яких деталей воно складатиметься. Коли деталі розкроєно, їх потрібно зібрати воєдино - цим і займається складальник.

Зборка взуття - це десятки конвеєрних операцій: від складання верху до прикріплення низу. Чим більше передбачено елементів, тим більше операцій доводиться виконати. Це конвейєрна робота, а складальники вважаються найчисленнішим загоном взуттєвиків. Від розкрійника на конвеєр надходять окремі деталі верху, які поступово з'єднуються один з одним, переходячи від робочого до робочого. Спочатку на деталях намічають місця декоративних швів, потім обробляють, шліфують і підфарбовують краї деталей, потім їх зшивають на швейній машині і т.д.

Зшивання і прикраса декоративними швами - дуже відповідальні операції, які вимагають від майстра точності та акуратності. Прокладання шва союзки і  канта - найскладніші етапи роботи. Майстер веде лінію шва в олин - півтораміліметри. від краю, і строчку, якщо вона вийде кривою, не можна розпороти і переробити, особливо якщо взуття шкіряне. Голка залишає на взуттєвій шкірі невиправні сліди, а зіпсована деталь відправляється в брак.

Нарешті, коли верх готовий, всі деталі зшиті і проклеєні, виконано формування заготовки на колодці до нього можна кріпити низ взуття. Для цього можуть використовуватися різні технології - від склеювання до лиття. Щоб приклеїти підошву, надітий на колодку готовий верх промащується клеєм по місцях з'єднання. До нього за допомогою преса притискається підошва. Це теж дуже важливий момент: якщо підошву приклеїти криво, виправити помилку вже не вийде.

Складальник взуття може спеціалізуватися на виготовленні верху, виготовленні низу або з'єднанні верху з низом.

Моди, фасони, конструкції взуття постійно змінюються. Це означає, що складальнику  взуття доводиться постійно освоювати нові алгоритми роботи, нові операції, освоювати  нове обладнання. З іншого боку, з досвідом приходить майстерність, з якою ніякі нововведення вже не страшні.

Професія складальника взуття передбачає хорошу координацію рухів, відчуття ритму, швидку реакцію, акуратність, вміння концентрувати і розподіляти увагу. Також необхідна фізична витривалість.

Складальник взуття повинен знати технологію виробництва взуття, вмити користуватися різними видами складного обладнання.

Складальник взуття може працювати на взуттєвих фабриках, майстеренях з індивідуального пошиття взуття (в тому числі ортопедичного).

З різних причин не завжди можливо купити підходяще, красиве і стильне взуття. Розмір ноги  може бути занадто маленький або великий, стопи або пальці можуть мати  дефекти і багато іншого. В цьому випадку завжди виручить взуттьовик індивідуального пошиття взуття.

Професія взуттьовика з індивідуального пошиття взуття одна з нелегких кропітких і складних робіт. Тут потрібно бути не тільки фахівцем з розкрою матеріалів і шевської справи, а й дизайнером, художником - модельєром, а також проектувальником.

Весь технологічний процес при пошитті взуття лежить на одному фахівці. Він робить виміри ноги та підгонку колодки відполвідно до стопи замовника, розробляє та робить розкрій деталей майбутньої взуття. Потім складає заготовку взуття, формує її на колодці, прикріплює підошви, сушить і займається кінцевою обробкою взуття. Взуттьовик повинен стежити за всіма тенденціями взуттєвого дизайну, а так само досконало володіти мистецтвом розкрою і пошиття взуття.

Отримати професію взуттьовика може кожен. Але стати талановитим і затребуваним фахівцем вдається не всім. Старанність, посидючість, уважність, працьовитість і любов до своєї професії є важливими якостями професіонала в цій сфері. Уміння спілкуватися з клієнтом, уважність і комунікабельність роблять роботу взуттьовика з індивідуального пошиття взуття успішною.

Професії складальника верху взуття,
складальника взуття
та

взуттьовика з індивідуального пошиття взуття

можна отримати в

Державному навчальному закладі

«Запорізький професійний ліцей сервісу».